Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktivity

AKTIVITY

Materská škola je známa širokou škálou programov a projektov

Poloha materskej školy v tichom a bezprašnom prostredí na okraji sídliska Zlatý Potok vo Zvolene umožňuje deťom častý pobyt v prírode. Kopcovitý terén okolitého prostredia poskytuje deťom jedinečné pohľady na mesto Zvolen.

Prírodné prostredie predurčuje profiláciu materskej školy na environmentálnu výchovu a zdravý životný štýl. Výchovno-vzdelávací proces realizujeme v aktívnom kontakte s prírodou, vštepujeme deťom základné prvky environmentálnej výchovy, poukazujeme na význam zdravia a zdravého životného štýlu pre ďalšiu existenciu človeka.

Environmentálnu výchovu zabezpečujeme aj prostredníctvom profesionálnych inštitúcií: Národným lesníckym centrom vo Zvolene a Správou CHKO Poľana. Vytvárame vlastné autorské projekty: Zelená pre maličkých, Príbehy Včielky Želky a participujeme aj na projektoch iných subjektov: Lesná pedagogika, Lienka Bodkulienka, environmentálne aktivity Slovenského olympijského výboru, Ekologická stopa. Ocenením práce bolo získanie grantu z Nadácie deti Slovenska prostredníctvom Projektu Hodina deťom.

Výchova a v zdelávanie je založené na zážitkovom učení. S deťmi navštevujeme podujatie Lesnícke dni, organizujeme Deň Zeme, vystúpenie sokoliarov, výlety do lesa, na Bakovú jamu, na Zvolenskú priehradu, k riekam Hron a Slatina, do Arboréta Borová hora.

Pravidelnými pohybovými aktivitami v prírode rozvíjame u detí pohybové zručnosti a schopnosti, poznatky o zdravom životnom štýle, ochrane vlastného zdravia a zdravia iných. Pravidelne organizujeme Olympijske festivaly Slovenska. V spolupráci s Detskou farmou Gazdáčik z Banskej Belej zabezpečujeme animoterapiu.

Dlhodobo plníme projekty zamerané na zdravotnú výchova a výchovu k zdravému životnému štýlu: Adamko hravo zdravo, Evička nám ochorela, Veselé zúbky, Špinďúra v Kráľovstve čistoty, Koníky naši kamaráti, Mačka cvičenie pre zdravý chrbátik. K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí vysoká kvalita podávanej stravy.

Výchovu a vzdelávanie obohacujeme o kultúrne zážitky, prežívanie kultúrneho života v meste, poznávanie ľudových zvykov a tradičného folklóru kraja pod Poľanou.

Aby sme zabezpečili prepojenie výchovy a vzdelávania s praktickým životom, organizujeme exkurzie a návštevy kultúrnych inštitúcií: SNG Zvolenský zámok, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra, Lesnícke a drevárske múzeum, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského. Na pôde materskej školy prebiehajú vlastné divadelné predstavenia i predstavenia profesionálnych súborov. Deti sa zoznamujú s poslaním a prácou zložiek záchranného systému: hasičov, policajtov a pracovníkov Slovenského Červeného kríža.

Dôraz kladieme na rozvoj tvorivosti a talentu detí. Deti sa zúčastňujú športových, environmentálnych, vedomostných, výtvarných súťaží, folklórnych a literárnych prehliadok s mestskou, regionálnou, celoslovenskou pôsobnosťou.

 

Fotodokumentáciu naších aktivít a fotogalériu nájdete na facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Materská-škola-Prachatická-Zvolen/297996566986814?sk=photos_albums


 

Fotogaléria aktivít MŠ Prachatická

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

webygroup

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

Za obsah stránky zodpovedá Spoločný školský úrad Zvolen


Úvodná stránka