Aktivity

AKTIVITY

Materská škola je známa širokou škálou programov a projektov

Poloha materskej školy v tichom a bezprašnom prostredí na okraji sídliska Zlatý Potok vo Zvolene umožňuje deťom častý pobyt v prírode. Kopcovitý terén okolitého prostredia poskytuje deťom jedinečné pohľady na mesto Zvolen.

Prírodné prostredie predurčuje profiláciu materskej školy na environmentálnu výchovu a zdravý životný štýl. Výchovno-vzdelávací proces realizujeme v aktívnom kontakte s prírodou, vštepujeme deťom základné prvky environmentálnej výchovy, poukazujeme na význam zdravia a zdravého životného štýlu pre ďalšiu existenciu človeka.

Environmentálnu výchovu zabezpečujeme aj prostredníctvom profesionálnych inštitúcií: Národným lesníckym centrom vo Zvolene a Správou CHKO Poľana. Vytvárame vlastné autorské projekty: Zelená pre maličkých, Príbehy Včielky Želky a participujeme aj na projektoch iných subjektov: Lesná pedagogika, Lienka Bodkulienka, environmentálne aktivity Slovenského olympijského výboru, Ekologická stopa. Ocenením práce bolo získanie grantu z Nadácie deti Slovenska prostredníctvom Projektu Hodina deťom.

Výchova a v zdelávanie je založené na zážitkovom učení. S deťmi navštevujeme podujatie Lesnícke dni, organizujeme Deň Zeme, vystúpenie sokoliarov, výlety do lesa, na Bakovú jamu, na Zvolenskú priehradu, k riekam Hron a Slatina, do Arboréta Borová hora.

Pravidelnými pohybovými aktivitami v prírode rozvíjame u detí pohybové zručnosti a schopnosti, poznatky o zdravom životnom štýle, ochrane vlastného zdravia a zdravia iných. Pravidelne organizujeme Olympijske festivaly Slovenska. V spolupráci s Detskou farmou Gazdáčik z Banskej Belej zabezpečujeme animoterapiu.

Dlhodobo plníme projekty zamerané na zdravotnú výchova a výchovu k zdravému životnému štýlu: Adamko hravo zdravo, Evička nám ochorela, Veselé zúbky, Špinďúra v Kráľovstve čistoty, Koníky naši kamaráti, Mačka cvičenie pre zdravý chrbátik. K zdravému životnému štýlu neodmysliteľne patrí vysoká kvalita podávanej stravy.

Výchovu a vzdelávanie obohacujeme o kultúrne zážitky, prežívanie kultúrneho života v meste, poznávanie ľudových zvykov a tradičného folklóru kraja pod Poľanou.

Aby sme zabezpečili prepojenie výchovy a vzdelávania s praktickým životom, organizujeme exkurzie a návštevy kultúrnych inštitúcií: SNG Zvolenský zámok, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra, Lesnícke a drevárske múzeum, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského. Na pôde materskej školy prebiehajú vlastné divadelné predstavenia i predstavenia profesionálnych súborov. Deti sa zoznamujú s poslaním a prácou zložiek záchranného systému: hasičov, policajtov a pracovníkov Slovenského Červeného kríža.

Dôraz kladieme na rozvoj tvorivosti a talentu detí. Deti sa zúčastňujú športových, environmentálnych, vedomostných, výtvarných súťaží, folklórnych a literárnych prehliadok s mestskou, regionálnou, celoslovenskou pôsobnosťou.

Fotodokumentáciu naších aktivít a fotogalériu nájdete na facebooku:

Fotogaléria aktivít MŠ Prachatická

bez názvu