História
Naša škola má dlhú a rozmanitú históriu, ktorá bola písaná až tromi základnými školami. Ako prvá ju začala písať Základná škola Na Hôrke, ku ktorej sa postupne pridali Základná škola Sekier a Základná škola Lipovec. História je plná nečakaných zvratov. A tak pôvodná Základná škola Na Hôrke nakoniec zostala jedinou školou v tejto časti mesta a aby pokryla potreby výučby všetkých detí, presťahovala sa do priestorov Základnej školy Sekier.
Od začiatku školského roka 2004/05, kedy sme už len jedinou školou, dostali sme do vienka, že sme škola pre všetkých. Pre všetkých žiakov, rodičov, učiteľov, ale aj ostatných občanov.
Cítime veľkú zodpovednosť za prejavenú dôveru. Je len na nás, aby budúcnosť ukázala a história potvrdila, že si ju aj zaslúžime.

Aktivity žiakov
Priestory našej školy slúžia našim žiakom nielen na vzdelávanie, ale aj na efektívne využívanie voľného času v popoludňajších hodinách. V spolupráci s rodičmi, občianskymi združeniami a inými inštitúciami vytvárame optimálne podmienky vo všetkých formách:

• v pravidelnej organizovanej činnosti Školského klubu detí
  • v záujmových útvaroch, ktorých zameranie je rôznorodé (šport, hudba, výtvarné umenie, cudzie jazyky, domáce práce, informatika, vlastiveda )
  • v príležitostne organizovanej činnosti (rôzne literárne, výtvarné, matematické, biologické, geografické i športové súťaže, futbalové turnaje, vodácke súťaže, exkurzie, divadelné predstavenia, výchovné koncerty atď.)

Školský časopis
Žiaci vydávajú vlastný internetový časopis "Očko" v ktorom prezentujú svoje vlastné práce, svojim čitateľom ponúkajú rôzne zaujímavé rubriky ( informácie zo sveta, hlavolamy, súťaže, rôzne hry a pod. ).
Ich prácu ohodnotila odborná porota v súťaži eČasopis 2004 Čestným uznaním . V roku 2005 v tejto celoslovenskej súťaži získali druhé miesto.

Projekty
Naša škola sa aktívne zapája do rôznych projektov organizovaných INFOVEKOM. V školskom roku 2004/2005 sme vyhlásili projekt MALÉ - VEĽKÉ SLOVENSKO. V tomto projekte poskytujeme netradičný pohľad na osobnosti Slovenska.