Projekt Inovatívne vyučovanie vo zvolenských základných školách

Mesto Zvolen ako úspešný žiadatež o NFP z fondov EÚ realizovalo projekt s názvom „Inovatívne vyučovanie vo zvolenských základných školách“ (ďalej „IVZZŠ“). Realizácia projektu sa uskutočnila v termíne  od 01.10. 2009 do 30. 09.2011.

Do projektu sa zapojili tri základné školy v zriaďovatežskej pôsobnosti Mesta Zvolen, a to: ZŠ P. Jilemnického 1813/1, ZŠ P. Jilemnického 1035/2, ZŠ Hrnčiarska 2119/1.

Ciežom projektu bolo skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Ciežovou skupinou boli žiaci základných škôl a pedagogickí zamestnanci. Všetky  tri zúčastnené základné  školy zapojené v projekte IVZZŠ majú nadväzujúce aktivity aj v medzinárodných projektoch EÚ. Výstupy z projektov sú pravidelne aktualizované, boli prezentované aj na seminároch, konferenciách a stážach v rámci EÚ.  Vežkým prínosom projektu je využitie inovácie ako prostriedku aktívneho učenia smerom k vlastným školským vzdelávacím programom.

Modernizácia výchovno-vzdelávacieho procesu v oblasti ciežov a metód práce znamená, získanie modernej didaktickej techniky a možnos využitia učebných materiálov a didaktických prostriedkov vo všetkých základných školách. Po ukončení jeho realizácie  28  škôl využíva výstupné materiály vytvorené v rámci tohto projektu.

Záverečná prezentácia projektu

IVZZS_2 PREZENTACIA_2017.pdf(3.1 MB)IVZZS_2 PREZENTACIA_2017.pdf

Prezentácia projektu

Projekt_IV_prezentacia.pdf(2.3 MB)Prezentácia projektu