Oceňovanie žiakov v školskom roku 2018/19

"Oceňovanie žiakov za úspechy v školskom roku 2018/2019"

Dňa 27. júna 2019 o 10.30 hodine v obradnej sieni Zvolenského zámku sa uskutočnilo slávnostné podujatie: "Oceňovanie žiakov za úspešnú reprezentáciu školy v školskom  roku 2018/2019".

Bolo ocenených 89 žiakov zo ZŠ a ZUŠ z miest a obcí združených v Spoločnom obecnom úrade Zvolen.

Žiaci boli ocenení za úspechy v predmetových olympiádach, vo vedomostných, esteticko-umeleckých a športových súťažiach (krajské, celoslovenské a medzinárodné). Z celkového počtu 89 ocenených žiakov bolo 20 žiakov ocenených za úspechy vo vedomostných súťažiach a predmetových olympiádach, 31 žiakov za úspechy v estetickoumeleckých súťažiach a 38 žiakov za úspechy v športových súťažiach.

Ceny oceneným odovzdali: primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová a Mgr. Kamila Strapková poverená vedením odboru školstva Mestského úradu vo Zvolene.

Slávnostné dopoludnie sprievodným slovom uvádzala Mgr. Miriam Rašnerová a kultúrnym vystúpením obohatili žiaci Základnej umeleckej školy Nádvorná 10,  Zvolen.

Dňa 19.12.2018 odbor školstva v rámci Spoločného školského úradu Zvolen ocenil 22 najúspešnejších žiakov na podujatí  „Osobnosť školy 2018“. Podujatie takéhoto typu sa uskutočnilo po desiatykrát. Ocenenie žiakov sa uskutočnilo na Zvolenskom zámku v troch kategóriách: žiaci I. stupňa ZŠ,  žiaci II. stupňa ZŠ a žiaci ZUŠ.

Hlavnou myšlienkou akcie bolo oceniť najlepších žiakov školy podľa kritérií, ktoré si vypracovala každá škola samostatne. Pripravené kultúrno-spoločenské podujatie vyvolalo pozitívny ohlas a veríme, že zostane príjemnou spomienkou pre ocenených žiakov.

Ceny oceneným odovzdali: primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová, starosta obce Dobrá Niva Ing. Martin Krúdy a vedúci odboru školstva Mestského úradu vo Zvolene Mgr. Miroslav Marcinko.

Myšlienku ocenenia žiakov prišli podporiť riaditelia škôl, pedagogickí zamestnanci a rodičia žiakov.

Ocenení žiaci:

Katarína Dvorská